Siyaset Haber Girişi: 16.04.2022 - 15:54, Güncelleme: 16.04.2022 - 15:54

AK Parti seçimin kaybedilmesine mi hazırlanıyor? İşte kulislerden sızan bilgi

 

AK Parti seçimin kaybedilmesine mi hazırlanıyor? İşte kulislerden sızan bilgi

Kasım ayında başlayan döviz krizi sonrası ülkedeki her kaleme gelen zamlar sonrası vatandaşlar isyan etmişti. Anket şirketinin sonuçları ile beraner kulislerde AK Parti'nin seçimin kaybedilmesi ve olası senaryoları tartıştığı iddia edildi.
GDRHABER/ Ankara kulislerinde sıcak dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Kulislerde konuşulan söylemlerde ''Resin şansı yüksek ama halk bize meclsite ceza kesecek'' düşüncesi hakim. Bu düşüncelerle beraber AK Parti'nin kulislerde seçimin kaybedilmesi durumunda olası senaryoların hazırlandığı belirtildi. Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in kulis haberine göre, halen danışmanlık kadrosunda olan bir isim şunları söyledi: "Bürokraside de işler değişti. Bir bölümü siyasi iktidarın değişeceğini düşünerek yeniden pozisyon alıyor. Çetele tutuyorlar. Yapılan hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürüyorlar." ifadelerini kullandı. ''SEÇİMDE AKP KAYBEDERSE...'' Öte yandan kulislerde “kabinenin popüler, güçlü bir bakanı için” de şu değerlendirme yapılıyor: “Seçimde AKP kaybederse, kesin ayrı parti kurar. 81 ilde anında teşkilatlanır. Parti kurmazsa ayakta kalamaz.” "AKP'li yerel yönetimler çıkacak sonuca göre tavır belirleme niyetinde." Kulislere göre AKP’li yerel yönetimlerde de eğer birleştirilmezse genel seçimin bu konuda belirleyici olacağı; yerel yönetimlerin çıkacak sonuca göre tavır belirleme niyetinde olduğu konuşuluyor. AKP’nin kaybetmesi durumunda belediyelerin, partiden ayrılan yeni partilere yönelmesi büyük olasılık olarak görülüyor." dedi
Kasım ayında başlayan döviz krizi sonrası ülkedeki her kaleme gelen zamlar sonrası vatandaşlar isyan etmişti. Anket şirketinin sonuçları ile beraner kulislerde AK Parti'nin seçimin kaybedilmesi ve olası senaryoları tartıştığı iddia edildi.

GDRHABER/

Ankara kulislerinde sıcak dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Kulislerde konuşulan söylemlerde ''Resin şansı yüksek ama halk bize meclsite ceza kesecek'' düşüncesi hakim. Bu düşüncelerle beraber AK Parti'nin kulislerde seçimin kaybedilmesi durumunda olası senaryoların hazırlandığı belirtildi.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in kulis haberine göre, halen danışmanlık kadrosunda olan bir isim şunları söyledi:

"Bürokraside de işler değişti. Bir bölümü siyasi iktidarın değişeceğini düşünerek yeniden pozisyon alıyor. Çetele tutuyorlar. Yapılan hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürüyorlar." ifadelerini kullandı.

''SEÇİMDE AKP KAYBEDERSE...''

Öte yandan kulislerde “kabinenin popüler, güçlü bir bakanı için” de şu değerlendirme yapılıyor:

“Seçimde AKP kaybederse, kesin ayrı parti kurar. 81 ilde anında teşkilatlanır. Parti kurmazsa ayakta kalamaz.”

"AKP'li yerel yönetimler çıkacak sonuca göre tavır belirleme niyetinde." Kulislere göre AKP’li yerel yönetimlerde de eğer birleştirilmezse genel seçimin bu konuda belirleyici olacağı; yerel yönetimlerin çıkacak sonuca göre tavır belirleme niyetinde olduğu konuşuluyor. AKP’nin kaybetmesi durumunda belediyelerin, partiden ayrılan yeni partilere yönelmesi büyük olasılık olarak görülüyor." dedi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.