Siyaset Haber Girişi: 16.04.2022 - 20:54, Güncelleme: 16.04.2022 - 21:08

Süleyman Soylu: Suriye ve Irak’a Huzuru Götüreceğiz ABD ve Avrupa’nın Elinden Kurtaracağız

 

Süleyman Soylu: Suriye ve Irak’a Huzuru Götüreceğiz ABD ve Avrupa’nın Elinden Kurtaracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da İyilik Fuarı’nın açılışına katıldı. Yaptığı konuşmada ‘’ Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de Irak’ı da kurtaracağız’’ dedi.
İstanbul’un Esenler’de bir Fuat açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  ‘’ Allah şahidimiz olsun. Asıl Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de Irak’ı da kurtaracağız’’ ifadelerini kullandı. Süleyman Soylu ve beraberinde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu  ile birlikte pek çok kişi Esenler Dörtyol’da kurulan İyilik Fuarı’na katıldı. ABD ve Avrupa’nın elinden Irak’ı da Suriye’yi de Kurtaracağız Süleyman Soylu Hakkari’den gelen milletvekili bir arkadaşıyla konuştuğunu belirterek ‘’ Dedi ki; gecenin saat ikisine üçüne kadar Hakkari’nin Yüksekova’nın keyfini çıkardım.Burada saat dört olmadan beş olmadan insanları evlerine sokuyorlardı, korkutuyorlardı. Ben de ona dedim ki ‘Allah şahidimiz olsun . Nasıl Doğa ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de, Irak’ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz. Hiç merak etmeyin. Bizi engelleyemeyecekler. Yeter ki birbirimize inanalım’’ dedi.  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da İyilik Fuarı’nın açılışına katıldı. Yaptığı konuşmada ‘’ Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de Irak’ı da kurtaracağız’’ dedi.

İstanbul’un Esenler’de bir Fuat açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  ‘’ Allah şahidimiz olsun. Asıl Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de Irak’ı da kurtaracağız’’ ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu ve beraberinde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu  ile birlikte pek çok kişi Esenler Dörtyol’da kurulan İyilik Fuarı’na katıldı.

ABD ve Avrupa’nın elinden Irak’ı da Suriye’yi de Kurtaracağız

Süleyman Soylu Hakkari’den gelen milletvekili bir arkadaşıyla konuştuğunu belirterek ‘’ Dedi ki; gecenin saat ikisine üçüne kadar Hakkari’nin Yüksekova’nın keyfini çıkardım.Burada saat dört olmadan beş olmadan insanları evlerine sokuyorlardı, korkutuyorlardı. Ben de ona dedim ki ‘Allah şahidimiz olsun . Nasıl Doğa ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de, Irak’ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz. Hiç merak etmeyin. Bizi engelleyemeyecekler. Yeter ki birbirimize inanalım’’ dedi.

 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.