Siyaset Haber Girişi: 14.04.2022 - 13:32, Güncelleme: 14.04.2022 - 13:32

Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adayı olursanız Kürtler size oy verir mi? sorusuna ilginç cevap!

 

Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adayı olursanız Kürtler size oy verir mi? sorusuna ilginç cevap!

Son günlerde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak lanse edilen Mansur Yavaş gündemde olmaya devam ediyor. Basının da ilgi gösterdiği Yavaş'a "Kürtler size oy verir mi?" sorusuna soruldu. Yavaş bakın ne cevap verdi.
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın partimizin Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş'tır ilanının gündeme bomba gibi düştü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a bu aralar gazeteciler yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak gazeteci İsmail Saymaz'la röportaj yapan Yavaş, Saymaz'ın "Aday olmanız durumunda Kürtler size oy verir mi?" sorusunu da yanıtladı. ''ANKETÇİLERE SORUN'' Bu soru karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Yavaş, kürt seçmenden oy alabileceğini söyledi. Yavaş, "Kürtlerin Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceğini gidin anketçilere sorun. Vallahi hiç anket yaptırmadım, Türkiye çapında. Çünkü böyle bir şeyim yok. Ama abone olduğumuz anketlere bakıyorum, rakamlar çok yüksek çıkıyor" dedi. "HAYMANA VE BALA'DA ANKET YAPSINLAR" Açıklamasının devamında Ankara'da Kürtlerin yoğun yaşadığı bölgeler olan Haymana ve Bala'da anket yapılması çağrısında bulunan Yavaş, "Seçimden önceki ve şimdiki fikirlerini öğrenmek isterim. Belediye ve kamu hizmeti yaparken insanların rengi, cinsiyeti, inancı sizi ne ilgilendirir? Buna göre vergi almıyorsunuz ki. Sokakta aç gezen insanın partisi ne olabilir? Bana ne yani! Bir anne çocuğuna süt götüremiyorsa kimliği ve kişiliği kimi ilgilendirir, öyle değil mi? Ben öyle bakıyorum" ifadelerini kullandı.
Son günlerde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak lanse edilen Mansur Yavaş gündemde olmaya devam ediyor. Basının da ilgi gösterdiği Yavaş'a "Kürtler size oy verir mi?" sorusuna soruldu. Yavaş bakın ne cevap verdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın partimizin Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş'tır ilanının gündeme bomba gibi düştü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a bu aralar gazeteciler yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak gazeteci İsmail Saymaz'la röportaj yapan Yavaş, Saymaz'ın "Aday olmanız durumunda Kürtler size oy verir mi?" sorusunu da yanıtladı.

''ANKETÇİLERE SORUN''

Bu soru karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Yavaş, kürt seçmenden oy alabileceğini söyledi. Yavaş, "Kürtlerin Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceğini gidin anketçilere sorun. Vallahi hiç anket yaptırmadım, Türkiye çapında. Çünkü böyle bir şeyim yok. Ama abone olduğumuz anketlere bakıyorum, rakamlar çok yüksek çıkıyor" dedi.

"HAYMANA VE BALA'DA ANKET YAPSINLAR"

Açıklamasının devamında Ankara'da Kürtlerin yoğun yaşadığı bölgeler olan Haymana ve Bala'da anket yapılması çağrısında bulunan Yavaş, "Seçimden önceki ve şimdiki fikirlerini öğrenmek isterim. Belediye ve kamu hizmeti yaparken insanların rengi, cinsiyeti, inancı sizi ne ilgilendirir? Buna göre vergi almıyorsunuz ki. Sokakta aç gezen insanın partisi ne olabilir? Bana ne yani! Bir anne çocuğuna süt götüremiyorsa kimliği ve kişiliği kimi ilgilendirir, öyle değil mi? Ben öyle bakıyorum" ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.